English Türkçe Bugün 18 Ocak 2017 Çarşamba 22:05

Makale Çağrısı

21. Yüzyılda Sosyal Bilimler Dergisi gelecek sayılar için makalelerinizi beklemektedir.

Bilimsel ve hakemli bir dergi olan 21.  Yüzyılda Sosyal Bilimler dergisi 6. ve devamındaki sayılar için Türkçe makaleleri kabul etmektedir.

21. Yüzyılda Sosyal Bilimler hakemli ve bağımsız bir dergidir. Yayın politikası ve bilimsel kriterler bağımsız editörler ve Yazı Kurulu'nca tespit edilmektedir.

21. Yüzyılda Sosyal Bilimler Dergisi için sosyal ve beşeri bilimlerin tüm alanlarındaki özgün makaleler kabul edilmektedir. 

Önümüzdeki sayıların kapak konuları aşağıdaki gibidir:

6. Sayı: Aralık-Ocak-Şubat 2014 Sayısı Kapak Konusu: Sorgulanan Hegemonya

7. Sayı: Mart-Nisan-Mayıs 2014 Sayısı Kapak Konusu: Türkolojinin Meseleleri

8. Sayı: Haziran-Temmuz-Ağustos 2014 Sayısı Kapak Konusu: Türkiye'nin Borçları

9. Sayı: Eylül-Ekim-Kasım 2014 Sayısı Kapak Konusu: Türkiye'nin Enerji Güvenliği

10. Sayı: Aralık-Ocak-Şubat 2015 Sayısı Kapak Konusu: Milli Kalkınma

Kapak konusu ile ilgili makalelerinizi lütfen sayının yayınlanacağı aydan en geç 1 ay önce tam metin olarak tarafımıza ulaştırınız.

Kapak konusu dışında gönderilen makaleler ise hakem sürecini takiben geliş ve yayına kabul sırasına göre yayınlanacaktır.

Derginin websitesinde (http://www.21yuzyildasosyalbilimler.com) belirtilen yazım kurallarına uygun hazırlanan makalelerin tam metinlerinin (word dosyası olarak) ise sosyalbilimler@21yyte.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

E-postanızda isim, ünvan, çalıştığınız kurum, kısa özgeçmişiniz ve size ulaşabileceğimiz telefonlar ve posta adresinizi eklemenizi rica ederiz.

Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 

 

 

19 Mart 2013 Salı 10:56